Formula 1 in başarılı takımlarından İtalyan Ferrari nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, 2014 te takımından ayrılacağını açıkladı.
Formula 1 in başarılı takımlarından İtalyan Ferrari nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, 2014 te takımından ayrılacağını açıkladı.

Formula 1 de sezonun bitimine 7 yarış kala Ferrari takımının Brezilyalı 32 yaşındaki pilotu Felipe Massa, sosyal paylaşım sitesi Twitter dan, "2014'ten itibaren Ferrari için yarışmayacağım. Ferrari deki arkadaşlarıma tüm zaferler için teşekkür ediyorum. Beraber çok güzel zamanlar geçirdik" diye yazarak, ayrılığını duyurdu. Eşine, ailesine, taraftarları ve sponsorlarına teşekkür eden Massa, "Herkes bana çok iyi destek oldu. Şimdi kalan 7 yarışta Ferrari için maksimumu vermek istiyorum" ifadesini kullandı.

Massa, gelecek sezonki hedeflerine yönelik de şampiyonluk yaşayabileceği, kendine rekabetçi araba verebilecek bir takımda yarışmak istediğini aktardı. Brezilyalı pilot, hafta sonu Monza da koşulan İtalya Grand Prix si öncesinde İtalyan gazetecilerin Ferrari ile devam edip etmeyeceği yönündeki sorularına net yanıt vermemişti. Öte yandan, Alman Sport Bild dergisinin internet sayfasında yer alan haberde ise Lotus-Renault pilotu Raikkonen in gelecek sezon için İtalyan takımı Ferrari ile anlaştığı ve sözleşme imzaladığı ileri sürüldü.[ Yazıyı Oku ]


[ Yazıyı Oku ]   |  ilgili link

| 1 |