Volvo Kamyon, yeni Volvo FH ile binlerce farklı uluslararası ürünün önüne geçerek "Red Dot" tasarım ödülüne hak kazandı.

Deneyimli tasarım uzmanlarından oluşan jüriyi büyüleyen yeni Volvo FH, Otomotiv ve Ulaşım alanında prestij ödülünün sahibi oldu. "Red Dot" ödülü, ürünün üstün tasarım başarısının uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bir kalite etiketi ve tasarım kalitesinde dünyanın en önemli onaylarından biri olarak kabul ediliyor.


Global bir ürün tasarımı ödülü olan "Red Dot", mükemmel tasarım kalitesini temsil ediyor ve tasarım konseptinin arkasındaki ekibi onurlandırıyor. "Red Dot 2013" tasarım ödülleri yarışmasına bu yıl dünya çapındaki 54 ülkeden üretici, tasarımcı ve mimarlar 4.662 ürün ile katıldı. Ancak sadece19 kategorideki en iyi yenilikçi tasarım çalışmaları, uluslararası jüri tarafından ödüllendirildi. Yeni Volvo FH, 16. kategori olan Otomotiv ve Ulaşım alanında prestij ödülünü kazandı.


Volvo Kamyon Tasarım Direktörü Rikard Orell yaptığı açıklamada, "Dünyanın en büyük, en seçkin tasarım yarışmalarından birinde böyle saygın bir ödül kazandığımız için son derece gurur duyuyoruz. Bu ödül, uzun yıllar süren sıkı çalışmalarımızı temsil ediyor ve Volvo Kamyon adına yaratıcılığımız ve yenilikçi ruhumuz için bir hediye olarak görülüyor. Yeni Volvo FH geliştirilirken, tasarıma ve tasarımın uyandırdığı hisse büyük önem verildi. Aslında bu, ticari araç tasarımında çok da öncelikli olmayan bir unsurdur. "Red Dot" jürisi bu tasarım çabalarımızı fark ettiği ve endüstriyel tasarım kalitesinin uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bu ödülü aldığımız için büyük heyecan duyuyoruz," dedi.[ Yazıyı Oku ]
Fuarda öne çıkan modeller:

Ford un Gölcükteki Otosan Fabrikasında ürettiği en küçük ticari aracı Courier de Cenevre nin öne çıkan modelleri arasında yer alıyor.

Citroen in MPV modeli Picasso nun yeni versiyonu hakkında ipucu veren konsept, değişken iç mekanı ile fuardaki yerini alacak.

Alfa Romeo nun yeni tasarım anlayışı hakkında fikir veren Gloria konsepti, markanın önümüzdeki dönemde üretebileceği 4 kapılı coupe modelinin de habercisi. Alfa Romeo, uzun zamandır üzerinde çalıştığı arkadan itişli 4C modelini de sergileyecek.

2007 yılında Çinli otomobil üreticisi Chery ve İsrail arasında imzalanan anlaşma ile kurulan Qoros markası, aradan geçen 4 yılın ardından, seri üretime hazır 3 farklı modelle Cenevreye çıkarma yapıyor.

Premium marka olma yolundaki iddiasını her geçen gün artıran Kia, fuarda yeni küçük coupe modeli Provo yu sergileyecek.

Toyota nın en yeni spor modeli GT-86, üstü açık versiyonu ile önümüzdeki yıl yollara çıkacak cabrio versiyonunun haberciliğini üstleniyor.

XC60, S60, V60, XC70, S80 ve V60 modellerinin tamamında aynı anda makyaj operasyonu gerçekleştiren Volvo, yeni marka yüzünü fuarda gözler önüne serecek.

Son dönemde hızlı bir yükselişe geçen SUV segmentinin en iddiaları modellerinden biri olan Peugeot 2008 de Cenevre de sergilenecek.


[ Yazıyı Oku ]


[ Yazıyı Oku ]   |  ilgili link

| 1 |