Fuarda öne çıkan modeller:

Ford un Gölcükteki Otosan Fabrikasında ürettiği en küçük ticari aracı Courier de Cenevre nin öne çıkan modelleri arasında yer alıyor.

Citroen in MPV modeli Picasso nun yeni versiyonu hakkında ipucu veren konsept, değişken iç mekanı ile fuardaki yerini alacak.

Alfa Romeo nun yeni tasarım anlayışı hakkında fikir veren Gloria konsepti, markanın önümüzdeki dönemde üretebileceği 4 kapılı coupe modelinin de habercisi. Alfa Romeo, uzun zamandır üzerinde çalıştığı arkadan itişli 4C modelini de sergileyecek.

2007 yılında Çinli otomobil üreticisi Chery ve İsrail arasında imzalanan anlaşma ile kurulan Qoros markası, aradan geçen 4 yılın ardından, seri üretime hazır 3 farklı modelle Cenevreye çıkarma yapıyor.

Premium marka olma yolundaki iddiasını her geçen gün artıran Kia, fuarda yeni küçük coupe modeli Provo yu sergileyecek.

Toyota nın en yeni spor modeli GT-86, üstü açık versiyonu ile önümüzdeki yıl yollara çıkacak cabrio versiyonunun haberciliğini üstleniyor.

XC60, S60, V60, XC70, S80 ve V60 modellerinin tamamında aynı anda makyaj operasyonu gerçekleştiren Volvo, yeni marka yüzünü fuarda gözler önüne serecek.

Son dönemde hızlı bir yükselişe geçen SUV segmentinin en iddiaları modellerinden biri olan Peugeot 2008 de Cenevre de sergilenecek.


[ Yazıyı Oku ]
Alfa Romeo 4C nin ayrıntıları

Alfa hayranlarının neredeyse 20 yıldır hayal ettiği bir araç olan arkadan itişli iki kişilik coupe, iki yıl önce Cenevre Otomobil Fuarı nda beğeniyle karşılanan konsept aracın tarzını sürdürüyor.

Ortadan motorlu 4C Avrupa ve ABD dâhil dünya pazarlarında yıl sonuna kadar satışa sunulacak, bu da yeni ürünü olmaması nedeniyle satışları azalan Alfa Romeo nun imajını iyileştirecek.

4C nin fiyatıyla ilgili ayrıntı yok, ama Fiat kaynakları otomobilin fiyatının (Avrupa da) başlangıçta planlandığı gibi 50.000 avronun altında değil, 60.000 avroya yakın olacağını söylüyorlar.

Alfa Romeo, 4C yi karbon fiber kokpitinden kaynaklanan üretim kısıtlamaları nedeniyle sınırlı sayıda, yılda 2.500 adet civarı üretecek.

Bunlardan 1.000 adedi Avrupa da, 1.000 i ABD de, kalanlar ise diğer pazarlarda satılacak.

Şirket, 4C nin boyutları ve güç-ağırlık oranı gibi bazı teknik özelliklerini de duyurdu.

Alfa Romeo nun Torino daki tasarım merkezinde tasarlanan otomobil, çok kompakt, yerden yüksekliği son derece az ve geniş bir gövdeye sahip.

Araç 1180 mm yüksekliğinde, 2000 mm genişliğe ve 4000 mm den az uzunluğa sahip. Dingil açıklığı 2400 mm.

Alfa Romeo güç-ağırlık oranını beygir gücü başına 4 kg nin altında tutmayı başardığını söyledi; 4C nin 1,75 litrelik turbo beslemeli, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorunun yaklaşık 240 bg üreteceği düşünülürse aracın ağırlığı muhtemelen 1.000 kg dan az olacak. Alfa başlangıçta aracın boş ağırlığının 850 kg dan az olmasını hedefliyordu.

4C nin karbon fiber kokpitinde motoru barındıran ve süspansiyonları taşıyan ön ve arka alüminyum alt çerçeveler, ayrıca çarpışma testlerinde deformasyonu emecek şekilde tasarlanmış özel kısımlar bulunuyor.

4C altı vitesli, çift debriyajlı bir şanzımanla gelecek. Vitesler direksiyon simidinin arkasında bulunan vites değiştirme kulakçıkları kullanılarak değiştirilebiliyor.

Alfa ayrıca 4C de dördüncü sürüş ayarı olan Yarış ı da ilk defa kullanacak.

Bu ayar otomobilini yarış pistinde sürmek isteyenlerin deneyimini iyileştirmek üzere tasarlanmış. Yeni ayar markanın MiTo ve Giulietta modellerinde bulunan Dinamik, Doğal ve Bütün Havalar seçeneklerine eklenecek.

4C sınırlı sayıda üretilmesi nedeniyle Alfa nın 2011 de 132.000 iken geçen yıl 100.000 civarına düşen dünya çapındaki satışlarını önemli ölçüde arttırmayacak, ama marka 2014 ile 2016 arasında sekiz yeni otomobil piyasaya sürene kadar ürün eksikliğini kapatacak.[ Yazıyı Oku ]
Türkiye'nin her yerinden yılın 365 günü, günün her saati 444 19 10 numaralı telefonu arayarak araçlarımız, hizmetlerimiz, bayi/servis ağımız ile ilgili tüm talep, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Başvurularınız en kısa sürede değerlendirilerek size bilgi verilecektir.[ Yazıyı Oku ]


[ Yazıyı Oku ]   |  ilgili link

| 1 |