Opel in yeni benzinli motoru 125 Kw/170 HP.lik 1.6 SIDI Turbo 2012 yılında "Altın Direksiyon" ödülü alan Zafira Tourer modeli ile temmuz ayında Türkiye Pazarına sunulacak.

Yeni Zafira Tourer da 1.6 SIDI Turbo benzinli motor seçeneğinin dışında iki adet dizel motor seçeneği de bulunmaktadır. Bu motor seçenekleri, dizel kompaktlar içinde en hızlısı yapan 2.0 BiTurbo CDTI ve Euro 6 emisyon standartlarına uygun, yeni nesil 1.6 CDTI . Ayrıca, bu motor 100 km. de 4.1 litre yakıt tüketimi ile 320 Nm tork çekiş gücüne sahip. 280 Nm. tork üreten Zafira Tourer 1.6 SIDI Turbo 5. viteste 80 km/h den 120 km/h e 9.5 saniyede ulaşıp maksimum 212 km/h hıza erişiyor.[ Yazıyı Oku ]
Volvo Kamyon, yeni Volvo FH ile binlerce farklı uluslararası ürünün önüne geçerek "Red Dot" tasarım ödülüne hak kazandı.

Deneyimli tasarım uzmanlarından oluşan jüriyi büyüleyen yeni Volvo FH, Otomotiv ve Ulaşım alanında prestij ödülünün sahibi oldu. "Red Dot" ödülü, ürünün üstün tasarım başarısının uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bir kalite etiketi ve tasarım kalitesinde dünyanın en önemli onaylarından biri olarak kabul ediliyor.


Global bir ürün tasarımı ödülü olan "Red Dot", mükemmel tasarım kalitesini temsil ediyor ve tasarım konseptinin arkasındaki ekibi onurlandırıyor. "Red Dot 2013" tasarım ödülleri yarışmasına bu yıl dünya çapındaki 54 ülkeden üretici, tasarımcı ve mimarlar 4.662 ürün ile katıldı. Ancak sadece19 kategorideki en iyi yenilikçi tasarım çalışmaları, uluslararası jüri tarafından ödüllendirildi. Yeni Volvo FH, 16. kategori olan Otomotiv ve Ulaşım alanında prestij ödülünü kazandı.


Volvo Kamyon Tasarım Direktörü Rikard Orell yaptığı açıklamada, "Dünyanın en büyük, en seçkin tasarım yarışmalarından birinde böyle saygın bir ödül kazandığımız için son derece gurur duyuyoruz. Bu ödül, uzun yıllar süren sıkı çalışmalarımızı temsil ediyor ve Volvo Kamyon adına yaratıcılığımız ve yenilikçi ruhumuz için bir hediye olarak görülüyor. Yeni Volvo FH geliştirilirken, tasarıma ve tasarımın uyandırdığı hisse büyük önem verildi. Aslında bu, ticari araç tasarımında çok da öncelikli olmayan bir unsurdur. "Red Dot" jürisi bu tasarım çabalarımızı fark ettiği ve endüstriyel tasarım kalitesinin uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bu ödülü aldığımız için büyük heyecan duyuyoruz," dedi.[ Yazıyı Oku ]
Fuarda öne çıkan modeller:

Ford un Gölcükteki Otosan Fabrikasında ürettiği en küçük ticari aracı Courier de Cenevre nin öne çıkan modelleri arasında yer alıyor.

Citroen in MPV modeli Picasso nun yeni versiyonu hakkında ipucu veren konsept, değişken iç mekanı ile fuardaki yerini alacak.

Alfa Romeo nun yeni tasarım anlayışı hakkında fikir veren Gloria konsepti, markanın önümüzdeki dönemde üretebileceği 4 kapılı coupe modelinin de habercisi. Alfa Romeo, uzun zamandır üzerinde çalıştığı arkadan itişli 4C modelini de sergileyecek.

2007 yılında Çinli otomobil üreticisi Chery ve İsrail arasında imzalanan anlaşma ile kurulan Qoros markası, aradan geçen 4 yılın ardından, seri üretime hazır 3 farklı modelle Cenevreye çıkarma yapıyor.

Premium marka olma yolundaki iddiasını her geçen gün artıran Kia, fuarda yeni küçük coupe modeli Provo yu sergileyecek.

Toyota nın en yeni spor modeli GT-86, üstü açık versiyonu ile önümüzdeki yıl yollara çıkacak cabrio versiyonunun haberciliğini üstleniyor.

XC60, S60, V60, XC70, S80 ve V60 modellerinin tamamında aynı anda makyaj operasyonu gerçekleştiren Volvo, yeni marka yüzünü fuarda gözler önüne serecek.

Son dönemde hızlı bir yükselişe geçen SUV segmentinin en iddiaları modellerinden biri olan Peugeot 2008 de Cenevre de sergilenecek.


[ Yazıyı Oku ]
MASERATI nin 4 kapılı sportif modeli Quattroporte, 6 ncı nesli ile Türkiyede 346 bin Eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni Quattroporte nin, Maserati nin katlanarak büyüme hedefinin ilk ve en önemli adımını oluşturduğunu söyleyen FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, "2005 ten bu yana toplam 79 adet Maserati Quattroporte satışı gerçekleştirdik. Yeni Quattroporte den bu yıl 20 adet satmayı hedefliyoruz. Şimdiden 5 müşteriyle sıcak temastayız" diye konuştu.[ Yazıyı Oku ]
HONDA nın "Earth Dreams Technology" motor serisinin ilk ürünü olan, 1.6 lt dizel motora sahip yeni Civic HB, 61 bin TL den başlayan fiyatlarla Türkiye de satışa sunuldu. Eski modele kıyasla yüksekliği 20 mm azalan ve genişliği de 10 mm artan yeni Civic, sportif özellikleriyle dikkat çekiyor. 4000 devirde 120 PS güç ve 2000 devirde 300 Nm tork üreten i-DTEC motor 100 km de 3.6 litrelik yakıt tüketiyor. 1.4 litre benzinli motor seçeneği de bulunan Civic in bu versiyonu ise 48 bin 900 TL den başlayan fiyatlara sahip.

[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Sonraki> En Son>>