Alman ve İtalyan teknolojisinin bir araya getiren Fransız Lazareth firmasının ürettiği The Lazareth Wazuma , iddialı bir konsepte sahip. The Lazareth Wazuma, 3 litrelik V8 Ferrari motoru ve BMW vites kutusuyla performans olarak da tatmin edici özelliklere sahip. 250 bin dolara fiyata satılan araç, 650 kilogram ağırlığında ve 250 beygir güç üretebiliyor. Araç saatte 320 kilometre hıza ulaşıyor.

[ Yazıyı Oku ]

KLASİK Otomobil Kulübü nün bu yıl 17 ncisini düzenlediği uluslararası nitelikteki ‘West Anatolian Historic Rally , 16-19 Mayıs tarihleri arasında Ege de yapılacak.


Kuşadası-Söke-Torbalı- Selçuk etabında iki gün sürecek etkinliğe her biri adeta birer sanat eseri değerinde 50 klasik otomobil katılacak. Shaia Hotels-Kuşadası Golf&Spa Resort sponsorluğunda gerçekleşecek ralli, Kuşadası Golf&Spa Resort tan start alacak. Ödüller 18 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Kulüp yetkilileri, 19 ve 20 Nisan günlerinde düzenlenen ‘Bahar Rallisi gibi bu yarışa da yoğun katılım beklediklerini ifade etti. Ralliye katılacak araçlar arasında Mercedes, Ford, Buick, Chevrolet, Mercury, Plymouth, Cadillac, BMW, Alfa Romeo, Porshe, Citroen, WV, Rolls Royce markalı her biri adeta filmlerden, romanlardan, belgesellerden fırlamış otomobillerin yer alacağı belirtildi.


[ Yazıyı Oku ]
Fransız lüks otomobil üreticisi, 2. Dünya Savaşı öncesi dönemin efsane otomobili Type 18 in modern yorumu olan Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Black Bess i sunuyor.
Zamanında dünyanın en hızlı yol otomobillerinden biri olan Type 18 Black Bess , bugün dünya hız rekorunu elinde tutan Bugatti Veyron un da selefi olma özelliğini taşıyor.
Edition içinde yer alan tüm modellerde olduğu gibi bu yeni Legends modeli de 2.15 milyon Euro net satış fiyatına sahip ve üretim miktarı da yalnızca üç ile sınırlı tutuldu.
Black Bess de Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse temel alınarak geliştirildi.
1.200 beygir güce sahip 8 litrelik W16 motoru, 3.000–5.000 d/d de 1.500 Nm gibi eşi benzeri olmayan bir tork gücü üretiyor.
Tavanı kapalıyken saatte 408.84 km/s maksimum hıza ulaşan Vitesse, bugüne kadar üretilmiş olan en hızlı üstü açık otomobil.

TAMAMEN KARBONDAN ÜRETİLDİ

Black Bess Vitesse nin gövdesi, tamamen karbon fiberden imal edildi ve tıpkı tarihi selefi gibi siyaha boyandı.
Altın sarısı vurgular da Black Bess in hemen göze çarpmasını sağlayan unsurlar oldu.[ Yazıyı Oku ]

OTOMOTİV sanayiinde nitelikli ürün ve katma değeri artırmak amacıyla bu yıl 3. kez düzenlenecek Türkiye Otomotiv Sektöründe Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması na 600 proje başvurusu yapıldı.


Başarılı projeler 17-18 Nisan tarihlerinde Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde sergilenerek otomotiv endüstrisinin ana ve yan sanayi firmalarına tanıtılacak. Dereceye girecek projelere toplamda 300 bin TL ödül verilecek. Türkiye yi ihracatta 2023 yılı hedeflerine taşıyacak nitelikli ürünleri ortaya çıkarmak için başlatılan Ar-Ge ve inovasyon seferberliği kapsamında düzenlenen yarışma için yaklaşık 25 üniversitede tanıtım toplantıları yapılarak binden fazla öğrenci bilgilendirildi.


[ Yazıyı Oku ]

İSTANBUL da sürücüleri otopark arama derdinden kurtarmak amacıyla Belbim ile ortaklaşa çalışma başlatan İspark hazırladığı cep telefonu uygulamasını hizmete sundu.


Uygulamayı kullanan vatandaşlar bulundukları noktaya en yakın otoparkları tespit edip navigasyon özelliği ile otoparka rahatça ulaşabilecek. Akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için üretilen ve Google Play ile Apple Store da ücretsiz kullanıma sunulan uygulamada, otoparkların teknik özellikleri, fiyat tarifeleri, ulaşım bilgileri ve anlık doluluk-boşluk bilgileri gerçek zamanlı olarak bulunuyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar bulundukları noktaya en yakın otoparkları görebiliyor.


[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Sonraki> En Son>>